Türkiye’de Eğitim

 

Türkiye’de eğitim başladı. Daha fazla bilgi için lütfen Ros Elliott-Özlek İletişim linkine giriniz

.
Bowen Teknik (Bowtech) eğitimi, toplam yedi bölümden (kurs) oluşmaktadır. Her bölüm (kurs) iki gün sürer. Beher bölüm de genellikle ikişer çalışma içerir ve yedinci final bölümünde gerçekleşen değerlendirmeyle sonlanır. Eğitim kursları, pratiğe ve bütünlüğe ağırlık verebilmek için zaman dilimlerine yayılmıştır. Bu nedenle, yedi kursun tamamlanması için en az bir yıl gerekmektedir.

Her kurs kendi içinde, esas olarak ellerin çalışmasından oluşur. Bu sayede çalıştığınız seviyedeki Bowen hareketlerini anında deneyip, özümseyerek uygulama imkanı sağlar. Yazılı ve pratik çalışmalar eğitimi geliştirir ve örnekler üzerinde yapacağınız uygulamalar da eğitiminizin bir parçası olarak gereklilik arzetmektedir. Bu çerçevede her çalışma üç bölümden oluşmaktadır.

Eğitim bölümlerine ait çalışmalar:

Kurs 1: Sırtın alt ve üst bölümleri, boyun, böbrek ve başı kapsayan yöntemler. Kurs 2:Diz arkası, solunum , omuzlar, kramplar. Kurs 3: Kalça noktaları, dirsek ve bilek, kuyruk sokumu, diz bölgesine uygulamalar. Önceki çalışmaların tekrarı. Kurs 4: Üst solunum yolu ve şakaklar, ayak bileği ve ayaklar için gereken çalışmalara ve bunlarla birlikte çevirme teknikleri, bebeklere ve çocuklar, önkol ve oturarak Bowen. Bir önceki çalışmaların tekrarı. Kurs 5: Safrakesesi, göğüs, kuyruksokumu kemiği ve omuz hareketleri. Önceki hareketlerin yeniden gözden geçirilmesi. Kurs 6: Yatak ıslatma, kalça ağrıları, bursit, apış arası, göğüs. Yardımla ilgili öneriler. Önceki çalışmaların yeniden gözden geçirilmesi. Kurs 7: Yetenek değerlendirmesi için bütün Bowtech uygulamalarının tekrarı ve değerlendirilmesi. Bu aşamadan sonra, başarılı bulunan katılımcılar Avustralya Bowen Terapi Akademisi’nden diploma alacaklardır. (BTAA) .

Bu eğitimi almaya Anatomi ve Fizyoloji (A&P) sertifikası olmadan başlayabilirsiniz. Ancak bu sertifika, eğitimin 7. bölümüne başlamak ve pratisyen olabilmek için zorunludur. Anatomi ve Fizyoloji kursları internette, on-line olarak bulunmaktadır. Ayrıca diploma alabilmek için, bir İlk Yardım Sertikası da gerekmektedir.

Eğitiminiz sırasında ülke değiştirmeniz ya da seyahat etmeniz gerekirse de sorun yaşamazsınız. Bowen terapinin öğretildiği diğer ülkelerde eğitiminizi kaldığınız yerden sürdürebilirsiniz. Fransa, Almanya, İtalya, Danimarka, Yunanistan, Amerika, Kanada, Güney Afrika, Avustralya, Yeni Zellanda gibi … Eğitimin, bir sonraki kurs bölümüne hiç zorlanmadan geçebilirsiniz.

Eğer bu dinamik terapinin pratisyeni olmakla ilgileniyorsanız lütfen başvurmak için,

Ros Elliott-Özlek

roselliot@yahoo.com

veya +90 532 615 8669